Juhataja

Tuuliki Jürjo (*15.10.1966 Tartus) on kirikumuusik ja helilooja, kes on EELK erinevates kogudustes kirikumuusikuna tegutsenud üle 30 aasta. 16 aastat on ta kuulunud EELK Kirikumuusika Liidu juhatusse ning alates 2011. aastast on ta selle esimees.

Tuuliki on lõpetanud 1989 Tallinna Riikliku Konservatooriumi muusikapedagoogika erialal, 2001 Heino Elleri nim Tartu Muusikakooli oreli erialal Urmas Taniloo oreliklassis ning 2010 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia oreli magistrantuuri Andres Uibo oreliklassis.

Organistina on ta töötanud Tartu Maarja ja Narva Aleksandri kogudustes. Alates 2015 aastast on ta Viljandi Jaani ja Pauluse kirikute organist ning alates 2018 aastast ka Paistu kiriku organist. Organistina on ta esinenud kõikjal Eestis ning ka välismaa riikides nagu Soomes, Venemaal, Leedus, Saksamaal ja Prantsusmaal. Tuuliki oreliõpilased on võitnud preemiaid mitmel mainekal orelikonkursil Eestis ja välismaal.

Tuuliki on juhatanud Tartu Maarja koguduse kammerkoori “Soli Deo Gloria”, Narva koguduse ansamblit “Alfa & Omega” ning ansamblit “Cantatores Narvensis”. Alates 2015 aastast juhatab ta Viljandi Jaani koguduse naisansamblit “Iris” ning ansamblit „In Unison“. Tuuliki on olnud üldjuhiks Suure-Jaani vaimulikel laulupäevadel 2012, 2014 ja 2017 aastal ning Tartu 2015 aasta vaimulikul laulupeol.

Alates 2002 aastast korraldab Tuuliki produtsendina kontserte, laulupäevasid, festivale ja kontserdisarjasid nagu „Viljandi Orelifestival“, „Mu süda, ärka üles“ jt.

Tema heliloomingus sisaldub rikkalikult laule erinevatele kooriliikidele, kantaate, oreliteoseid ja suurvorme. Oma heliloomingu kohta on ta välja andnud ka mitmeid noote ning CD-sid. Tema teosed on pälvinud preemiaid oreli koraaliprelüüdide konkursil 2013 aastal, vaimuliku koorimuusika konkursil 2019 aastal ning koraalikonkursil 2021 aastal.

Tuulikile on omistatud organist-koorijuhi A kategooria ja
EELK Teeneteristi III järk.